O nás

Strelecký klub TRITON je občianskym združením v zmysle Zákona č. 83/1990 Zb.,  v ktorom sa združujú jednotlivci so záujmom o výkon a rozvoj športového strelectva. Strelecký klub TRITON vznikol po mnohých úvahách v marci 2011, ktorí založili traja odhodlaní ľudia. Následne po mnohých ťažkostiach pri hľadaní vhodného pozemku na výstavbu a prevádzkovanie strelnice sme natrafili  na bývalú strelnicu v obci Jesenské, ktorá okúsila zub času a bola značne schátraná. Starosta Obce Jesenské Mgr. Gabriel Mihályi, ktorý mal už sám záujem o obnovu bývalej strelnice nám vyšiel v ústrety a po viacerých sedeniach a jednaniach vznikla zmluva o vzájomnej spolupráci medzi Obcou Jesenské a Streleckým klubom TRITON. Následne začala dlhá púť v procese vysporiadania pozemkov a výstavby. Samofinancovaním sa nám podarilo vybudovať modernú strelnicu podľa najnovších technických noriem a sme na ňu právom hrdí. Strelnica v Jesenskom bola slávnostne otvorená dňa 13.10.2012. Vďaka patrí všetkým tím, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruku k dielu a podporovali nás.

Našou snahou je organizovať a zabezpečovať rozvoj základnej a výkonnostnej športovej streľby, pracovať s mládežou a vychovať skvelých strelcov, ktorí by nás reprezentovali v rámci súťaží na regionálnej, národnej aj medzinárodnej úrovni s dôrazom na dodržiavanie etiky a športových pravidiel.

Členom SK TRITON sa môžu stať aj jednotlivci, ktorí nie sú držiteľmi zbrojného preukazu, osoby mladšie ako 18 rokov, právnické osoby, ktoré prispejú k rozvoju streleckého športu ako aj cudzí štátny príslušníci, proste všetci tí, ktorí súhlasia s poslaním SK TRITON.  Budeme veľmi radi ak sa rozšíria naše rady o mladých strelcov, strelkyne a aj seniorov.

Tešíme sa na spoluprácu aj s ostatnými športovo streleckými klubmi a ich členmi, priateľské stretnutia so zahraničnými strelcami, poľovníckymi združeniami, školami, ozbrojenými zbormi a všetkými čo budú mať chuť si prísť niekedy „zastrieľať“!

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese sk.triton1@gmail.com